הכשרות תעסוקתיות לצעירים

עסקים מקדמים "נערים משפיעים"

הכשרות תעסוקתיות לצעירים ונוער בסיכון

 

רקע:

תפיסת העולם של "מפעלות חינוך וחברה" בתחום ההכשרות התעסוקתיות מבוססת על הרצון לאפשר לכל אחד ואחת מקצוע. אנו במפעלות מאמינים שהספורט הוא כלי לצמצום פערים בחברה, הינו נגיש לכולם, מקנה ערכים ויוצר אחריות בקרב העוסקים בו. הספורט יכול להעצים את האדם ולאפשר לו להתפרנס בכבוד כמדריך ספורט במקום מגוריו ולהעשיר את סביבתו בידע שרכש. ההכשרות פרוסות ברחבי הארץ, עם התמקדות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. גילאי המשתתפים בהכשרות נעים בין 17 ל- 45.

 

אנו ב'מפעלות' עובדים בשיתוף פעולה עם גופים מקצועיים בתחום הכשרות ספורט בארץ כגון אוניברסיטת ת"א- מרכז הספורט "קמפוס שיאים", מכללת וינגייט, התאחדות הכדורגל ועוד.

מסיימי הקורסים מקבלים תעודות מוכרות מטעם גופים אלו ובמידה וההכשרה היא בתחום ענף ספורט מוכר (כמו כדורגל) התעודה היא רשמית ומוכרת ע"י מנהל הספורט.

 

מחלקת ההכשרות התעסוקתיות ב"מפעלות" פועלת על מנת להכשיר מדריכים ומאמנים בספורט בעלי גישה חינוכית בדרך להיותם אזרחים מעורבים ותורמים בקהילה.

לאחר השתתפות בהכשרות המאמנים חוזרים לקהילתם מצוידים בכלים חברתיים, חינוכיים המעודדים אותם בפיתוח מסגרות פעילות ספורטיביות חינוכיות.

מחלקת ההכשרות שמה דגש מרכזי על חניכת משתתפים במהלך הקורסים, שמירה על מוטיבציה גבוהה והתמדה לאורכו, ומסיום ההכשרה, שילוב המאמנים בתעסוקה ויישום הכלים שנלמדו.

 

מחלקת ההכשרות מפעילה מגוון הכשרות שונות. המרכזיות שבהן הן:

- הכשרת מדריכי כדורגל (לאימון נערים עד גיל 16)

- מדריכ/ת כדורשת: צעירות מגיל 18+ 

- מדריך כללי במשחקי כדור

- מדריך ספורט צעיר עם התמחות בכדורגל

- קורס שופטי כדורגל

 

בכלל ההכשרות פונה מפעלות לקהלים אשר לא בהכרח יכולים לממן לעצמם הכשרה מקצועית בגופים המוכרים בארץ, לכן מפעלות שמה לה לדגש לקיים את הקורסים באזורים אשר מרכזים אליהם אוכלוסייה שכזאת.

 

דוגמאות מהשטח:

• קורס מדריכות כדורשת לקהילה הבדואיות בנגב, הבנות הגיעו לקורס ללא שום ידע בספורט בכלל ובכדורשת בפרט. הבנות עברו בקורס תהליך של למידת עקרונות המשחק, לימוד מיומנויות ההדרכה והובלת קבוצה, והפכו להיות מדריכות כדורשת ביישוביהן.

• קורס עוזרי מדריך כדורגל: "מדריך ספורט צעיר עם התמחות בכדורגל" קורס מדריכים לצעירים בסיכון, הקורס הועבר גם בשפה הערבית וגם בעברית. במהלך הקורס קיבלו החניכים חניכה אישית מחונך מקצועי ומרכז הספורט ע"מ למקסם את הצלחתם בקורס. התכנים שעברו נתנו להם כלים מקצועיים בתחום הכדורגל, טכניקות הדרכה, פיתוח מנהיגות וכמו כן תכנים של מסוגלות תעסוקתית ועוד.

 

כיצד ארגונכם יכול לקחת חלק?

תנאי בסיסי בהכשרות הוא כי כל המשתתפים בהכשרה יהיו זכאים למלגת לימודים מלאה, לצורך כך "מפעלות" פועלת לגיוס מקורות מימון חיצוניים למימון תכניות ההכשרה.

ישנן 2 אפשרויות תמיכה בקבוצות  לכל חברה, ארגון או עסק המעוניינים להיות  שותפים לדרך ולתמוך:

  •  מלגה- מלגה שתממן את ההשתתפות של נער\ה באחד מקורסי ההכשרה.
  • חסות על קורס- בעזרתכם נכשיר מחזור נוסף של "נערים משפיעים" ונספק להם אפשרות לאופק תעסוקתי. 

  פרטי החסות, פרסום ושיתוף הפעולה יסגרו בהמשך בתיאום מוחלט ותוך שיתוף פעולה מלא.